
Caffe Lusso
Decaf Blend
Decaf Blend is a specialty coffee from Caffe Lusso.
In stock 30+ days
Available Sizes▾
- 340g — $24.00 ($7.06/100g)
- 1000g — $56.00 ($5.60/100g)
- 2267g — $120.00 ($5.29/100g)

Decaf Blend
Decaf Blend is a specialty coffee from Caffe Lusso.
In stock 30+ days
Available Sizes
- 340g — $24.00 ($7.06/100g)
- 1000g — $56.00 ($5.60/100g)
- 2267g — $120.00 ($5.29/100g)
Similar coffees across all roasters

Swiss Water Decaf
Axil Coffee Roasters
$15.00

Decaf House Blend
Swiss Water
Klatch Coffee
$19.95

DECAF: SWISS WATER - National Award Winner
Tradition Coffee Roasters
$25.00

Decaf
Mogiana Region, São Paulo & Minas Gerais, Brazil Swiss Water Process – 99.9% Caffeine-Free Brazilian Field Blend
Modcup Coffee
$22.50

Rosso - Off Hours / Decaf Coffee
Brazil Swiss Water Decaf Mixed Heirlooms
Speciality Coffee CA
$17.00

Jitterfree Delight | Decaf | Swiss Water® Decaffeinated
Guatemala Washed
Frequent Coffee
$23.00
Description
Details Brew Method Tasting Notes: Brown Sugar & Toasted Walnut Roast Level: Medium This decaf blend continues to surprise us. Using the chemical-free Swiss Water® Process, 99% of the caffeine is removed, but all the delicious flavors are meticulously preserved. With soft aromas of toasted walnut and brown sugar, this coffee can be enjoyed any time of day, or night. SWISS WATER® and SWISS WATER® Logo are trademarks of Swiss Water Decaffeinated Coffee Inc. used under license. All drip coffee methods, French press, or espresso brewing.. View Recommended Brew Guide: V60 Pour Over French Press Espresso














