BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!

MOK

MOK is a specialty coffee roaster based in Belgium. BeanHoard tracks current coffees, new releases, and sold-out listings from MOK.

Top origins
Ecuador, Ethiopia, Brazil
Common processes
Washed, Natural, Washed - Beer Hop Fermented
New in last 30 days
3 (2/mo avg)
Newest arrival
2026-09-21
Latest restock
2026-07-13

3 coffees in stock (24 total) — page 1 of 1

Coffees sold by other shops, not just roaster-direct

Updated

Espresso B, Brazil
Belgium|MOK

$15.93 · 250g · $6.37/100g

2 sizes
  • 250g — $15.93 ($6.37/100g)
  • 1000g — $50.06 ($5.01/100g)

Details

Origin
Brazil, Campos ALtos
Process
Natural
Variety
Red Catuaí
Producer
Fazenda D'Barbosa
Filter B, Brazil
Belgium|MOK

$15.93 · 250g · $6.37/100g

2 sizes
  • 250g — $15.93 ($6.37/100g)
  • 1000g — $50.06 ($5.01/100g)

Details

Origin
Brazil, Campos Altos
Process
Natural
Variety
Red Catuaí
Producer
Fazenda Dbarbosa
Espresso B ++, Brazil (ideal for fully automatic machines like Jura)
Belgium|MOK

$15.93 · 250g · $6.37/100g

2 sizes
  • 250g — $15.93 ($6.37/100g)
  • 1000g — $50.06 ($5.01/100g)

Details

Origin
Brazil, Campos Altos
Process
Natural
Variety
Red Catuaí
Producer
Fazenda D'Barbosa