
Nomad
Entre Ríos
Entre Ríos is a Espresso, Washed, Marsellesa and Obatá coffee from Nomad.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Espresso
- Process
- Washed
- Variety
- Marsellesa and Obatá
Available Sizes▾
- 250g — $15.36 ($6.14/100g)
- 3000g — $184.32 ($6.14/100g)

Entre Ríos
Entre Ríos is a Espresso, Washed, Marsellesa and Obatá coffee from Nomad.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Espresso
- Process
- Washed
- Variety
- Marsellesa and Obatá
Available Sizes
- 250g — $15.36 ($6.14/100g)
- 3000g — $184.32 ($6.14/100g)
Similar coffees to this Espresso Washed Marsellesa and Obatá

Entre Ríos
Turrialba, Costa Rica Washed Obata & Marasellesa
Round Hill Roastery
$15.92

Tanat - Santa Elena - Obata Washed
Tarrazú, Costa Rica Washed Obata
Entropica Coffee
$27.00

1829 Espresso.
Costa Rica, Turrialba Washed Entre Ríos
WatchHouse
$15.92

San Cristobal
Costa Rica - Tarrazu Classic Natural - Raised Beds Caturra, Catuaì
Gardelli Specialty Coffees
$20.48

Red Brick Espresso
Guatemala/Costa Rica, Blend Blend Multiple Varieties
Eight Ounce Coffee
$24.99

Finca Tamana Variedad Colombia Espresso
Colombia, El Pital, Huila Washed Variedad Colombia
Tim Wendelboe
$20.00
Description
A specialty coffee from Entre Ríos, Costa Rica, with notes of orange, dates, chocolate, and caramel. It has a smooth, sweet body and a fruity cherry aftertaste.








