NormlPpl
Wholesale - Educardo Florez Fed-batch Washed Colombia Supremo
Wholesale - Educardo Florez Fed-batch Washed Colombia Supremo is a Casabianca, Northern Tolima, Colombia, Fed-batch Washed, Colombia Supremo coffee from NormlPpl.
In stock since:
Details
- Origin
- Casabianca, Northern Tolima, Colombia
- Process
- Fed-batch Washed
- Variety
- Colombia Supremo
- Producer
- Educardo Flórez
Available Sizes▾
- 200g — $184.39 ($92.19/100g)
- 2267g — $152.97 ($6.75/100g)
Wholesale - Educardo Florez Fed-batch Washed Colombia Supremo
Wholesale - Educardo Florez Fed-batch Washed Colombia Supremo is a Casabianca, Northern Tolima, Colombia, Fed-batch Washed, Colombia Supremo coffee from NormlPpl.
In stock since:
Details
- Origin
- Casabianca, Northern Tolima, Colombia
- Process
- Fed-batch Washed
- Variety
- Colombia Supremo
- Producer
- Educardo Flórez
Available Sizes
- 200g — $184.39 ($92.19/100g)
- 2267g — $152.97 ($6.75/100g)
Description
Farm/Producer: Educardo Flórez Origin: Casabianca, Northern Tolima, Colombia Varietal: Colombia Supremo Process: Fed-batch Washed Harvest: 2026 Sourced from: LaREB
More from NormlPpl

Finca Los Angeles Washed Gesha - 100g (3.52oz) - Roasted 09/16/2026
$25.60

Gesha Village Oma Lot 116 - Honey Gesha - 50g (1.76oz) - Roasted 09/16/2026
$25.07

Rotating Blend - 400g (14.10oz) - Roasted weekly
$23.78

Wholesale - Habtamu Fikadu, Chelbesa, Washed G1 74110, 71458
$171.48

Wholesale - Andcoffee Ako Sidama Natural
$164.98

Wholesale - Kenya Kamwangi AA Batian, Ruiru 11, SL28, SL34 Washed
$135.03