
NormlPpl
Wholesale - Habtamu Fikadu, Chelbesa, Washed G1 74110, 71458
Wholesale - Habtamu Fikadu, Chelbesa, Washed G1 74110, 71458 is a Guji, Ethiopia, Washed, 74110, 71458 coffee from NormlPpl.
In stock since:
Details
- Origin
- Guji, Ethiopia
- Process
- Washed
- Variety
- 74110, 71458
- Producer
- Habtamu Fikadu
Available Sizes▾
- 200g — $203.97 ($101.98/100g)
- 2267g — $171.48 ($7.56/100g)

Wholesale - Habtamu Fikadu, Chelbesa, Washed G1 74110, 71458
Wholesale - Habtamu Fikadu, Chelbesa, Washed G1 74110, 71458 is a Guji, Ethiopia, Washed, 74110, 71458 coffee from NormlPpl.
In stock since:
Details
- Origin
- Guji, Ethiopia
- Process
- Washed
- Variety
- 74110, 71458
- Producer
- Habtamu Fikadu
Available Sizes
- 200g — $203.97 ($101.98/100g)
- 2267g — $171.48 ($7.56/100g)
Description
Tastes Like: White Nectarine, Yellow Flowers, Mandarin Farm/Producer: Habtamu Fikadu Origin: Guji, Ethiopia Varietal: 74110, 71458 Process: Washed Elevation: 2,000 masl Harvest: 2026 Sourced from: Crop to Cup
More from NormlPpl

Finca Los Angeles Washed Gesha - 100g (3.52oz) - Roasted 09/16/2026
$25.60

Gesha Village Oma Lot 116 - Honey Gesha - 50g (1.76oz) - Roasted 09/16/2026
$25.07

Rotating Blend - 400g (14.10oz) - Roasted weekly
$23.78
Wholesale - Educardo Florez Fed-batch Washed Colombia Supremo
$152.97

Wholesale - Andcoffee Ako Sidama Natural
$164.98

Wholesale - Kenya Kamwangi AA Batian, Ruiru 11, SL28, SL34 Washed
$135.03