
Olympia Coffee Roasting
Burundi Mikuba Honey Micro Lot 4
Burundi Mikuba Honey Micro Lot 4 is a Burundi, Honey coffee from Olympia Coffee Roasting.
In stock since:
Available Sizes▾
- 340g — $27.00 ($7.94/100g)
- 907g — $66.77 ($7.36/100g)
- 2267g — $154.42 ($6.81/100g)

Burundi Mikuba Honey Micro Lot 4
Burundi Mikuba Honey Micro Lot 4 is a Burundi, Honey coffee from Olympia Coffee Roasting.
In stock since:
Available Sizes
- 340g — $27.00 ($7.94/100g)
- 907g — $66.77 ($7.36/100g)
- 2267g — $154.42 ($6.81/100g)
Similar coffees to this Burundi Honey

Burundi Businde Honey
Burundi Honey Bourbon
Yaggy Road Roasting Co
$60.00

Burundi Businde Honey
Burundi Honey Bourbon
Yaggy Road Roasting Co
$70.00

Giku (Honey), Burundi
Burundi Honey Red Bourbon
Atmans Coffee
$23.89

HEZA BURUNDI PEABERRY HONEY
Kayanza / Burundi Honey Peaberry bourbon
Port 2050 Coffee Roasters
$22.00

Burundi Ninga Hill Honey Peaberry Espresso
Muramuya, Kayanza Anaerobic Honey Bourbon Peaberry
Saint Frank Coffee
$23.00
Description
Flavors of guava, malt, and floral. Smallholder farmers grew and harvested these cherries before taking them to Heza, a washing station run by our friends at Long Miles. There, the beans were pulped and sun-dried, leaving on their sticky fruit coating for intense sweetness. Burundi – boo-ROON-dee Mikuba – mee-KOO-bah
About Olympia Coffee Roasting
- Location
- Washington, United States
- Region
- North America
More from Olympia Coffee Roasting

Colombia Alexander Vargas Pink Bourbon
$27.75

Ethiopia Banko Gotiti
$24.50

Ethiopia Benti Nenka Natural
$24.00

Burundi Gitwe Micro Lot 3
$26.50

Colombia San Sebastián Reserva
$26.00

Ethiopia Gatta Anaerobic Natural
$19.00