
Resident Coffee Roasters
BIG SHOT Blend
BIG SHOT Blend is a specialty coffee from Resident Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Available Sizes▾
- 283g — $19.50 ($6.89/100g)
- 907g — $54.00 ($5.95/100g)
- 2267g — $114.00 ($5.03/100g)

BIG SHOT Blend
BIG SHOT Blend is a specialty coffee from Resident Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Available Sizes
- 283g — $19.50 ($6.89/100g)
- 907g — $54.00 ($5.95/100g)
- 2267g — $114.00 ($5.03/100g)
Similar coffees across all roasters

Big Riff
Metric Coffee
$20.00

Supernova
Eight Ounce Coffee
$17.99

Bulletin Blend
Broadsheet Coffee
$18.50

BITTERSWEET - A medium-dark blend
Mexico
Mother Tongue Coffee
$24.00

COLD BREW - Panther Coffee Blend
Panther Coffee
$21.00

Big Joy Espresso
Camber Coffee
$23.00
Description
BOOM! BIG SHOT! -- Welcome to our signature & all-around coffee blend. This bag is the result of many months of experimenting and imagining what coffee can be. You can expect major sweetness, complex acidity, and a big body that is incredible on it’s own or with milk. Tastes like: Milk Chocolate, Berries, and Sweet Cola Syrup
About Resident Coffee Roasters
- Location
- Florida, United States
- Region
- North America
More from Resident Coffee Roasters

Decaf Colombia Huila Fortune
$21.00

Brazil Valdeir Tomazini
$20.50

Brazil Corsi Brothers Catucaí 2SL
$22.00

Colombia Juan Puerta Mango
$27.00

A Love Letter To Gainesville
$24.50

Heatwave Cold Brew Blend
$21.00




