
Round Hill Roastery
La Isabel
La Isabel is a Marcala, Honduras, Anaerobic Washed, Catuai coffee from Round Hill Roastery.
In stock since:
Details
- Origin
- Marcala, Honduras
- Process
- Anaerobic Washed
- Variety
- Catuai
Available Sizes▾
- 250g — $21.88 ($8.75/100g)
- 1000g — $76.93 ($7.69/100g)

La Isabel
La Isabel is a Marcala, Honduras, Anaerobic Washed, Catuai coffee from Round Hill Roastery.
In stock since:
Details
- Origin
- Marcala, Honduras
- Process
- Anaerobic Washed
- Variety
- Catuai
Available Sizes
- 250g — $21.88 ($8.75/100g)
- 1000g — $76.93 ($7.69/100g)
Similar coffees to this Marcala, Honduras Anaerobic Washed Catuai

Honduras El Puente Catuai Washed | One Half Coffee
marcala, Honduras washed catuai
One Half Coffee
$78.37

Honduras - Sendero De Luz
Montecillos, Comayagua, Honduras Washed Catuai
SK Coffee
$25.00

Honduras El Puente Catuai Washed | One Half Coffee
marcala, Honduras washed catuai
One Half Coffee
$17.14

Honduras El Puente Catuai JH Washed | One Half Coffee
marcala, Honduras JH washed catuai
One Half Coffee
$17.39

Honduras, Bryan Adolfo, Natural Anaerobic
Honduras, Marcala Natural Anaerobic Catuaí
MOK
$27.31

gaia
Honduras, Copán Washed Catuai
Neues Schwarz
$12.40
Description
Taste: Lemon Curd, Brioche, Honeysuckle Origin: Honduras Region: Marcala Varietal: Catuai Process: Anaerobic Washed Altitude: 1600 masl
About Round Hill Roastery
- Location
- England, United Kingdom
- Region
- Europe
- Currency
- GBP


