
Round Hill Roastery
Entre Ríos
Entre Ríos is a Turrialba, Costa Rica, Washed, Obata & Marasellesa coffee from Round Hill Roastery.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Turrialba, Costa Rica
- Process
- Washed
- Variety
- Obata & Marasellesa
Available Sizes▾
- 250g — $15.92 ($6.37/100g)
- 1000g — $54.38 ($5.44/100g)

Entre Ríos
Entre Ríos is a Turrialba, Costa Rica, Washed, Obata & Marasellesa coffee from Round Hill Roastery.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Turrialba, Costa Rica
- Process
- Washed
- Variety
- Obata & Marasellesa
Available Sizes
- 250g — $15.92 ($6.37/100g)
- 1000g — $54.38 ($5.44/100g)
Similar coffees to this Turrialba, Costa Rica Washed Obata & Marasellesa

Tanat - Santa Elena - Obata Washed
Tarrazú, Costa Rica Washed Obata
Entropica Coffee
$27.00

El Aguacate, Costa Rica
Costa Rica Washed Villalobos and Caturra
Ritual Coffee Roasters
$24.50

Producer's Pride, Costa Rica
Costa Rica Washed Caturra, Catuaí, Villalobos
Ritual Coffee Roasters
$23.00

Costa Rica - Las Lajas
Sabanilla de Alajuela, Central Valley, Costa Rica Honey Common Costa Rican Varieties
SK Coffee
$25.00

Entre Ríos
Espresso Washed Marsellesa and Obatá
Nomad
$15.36

Santa Lucia, Costa Rica
Costa Rica Washed Caturra
Ritual Coffee Roasters
$23.00
Description
Taste: Green Apple, Walnut Whip, Shortbread Origin: Costa Rica Region: Turrialba Varietal: Obata & Marasellesa Process: Washed Altitude: 1200 masl
About Round Hill Roastery
- Location
- England, United Kingdom
- Region
- Europe
- Currency
- GBP




