
Round Hill Roastery
$21.22250gIn Stock
Banko Gotiti
Banko Gotiti is a Yirgacheffe, Ethiopia, Washed, Heirloom coffee from Round Hill Roastery.
In stock since:
Details
- Origin
- Yirgacheffe, Ethiopia
- Process
- Washed
- Variety
- Heirloom
Available Sizes▾
- 250g — $21.22 ($8.49/100g)
- 1000g — $72.95 ($7.29/100g)

Banko Gotiti
Banko Gotiti is a Yirgacheffe, Ethiopia, Washed, Heirloom coffee from Round Hill Roastery.
$21.22250g$8.49/100gIn Stock
In stock since:
Details
- Origin
- Yirgacheffe, Ethiopia
- Process
- Washed
- Variety
- Heirloom
Available Sizes
- 250g — $21.22 ($8.49/100g)
- 1000g — $72.95 ($7.29/100g)
Similar coffees to this Yirgacheffe, Ethiopia Washed Heirloom

Strong Match
BANKO GOTITI ETHIOPIA WASHED
Banko Gotiti Washed Heirloom
Port 2050 Coffee Roasters
$25.00

Strong Match
Gotiti, Ethiopia
Ethiopia Washed Heirloom Varieties
Ritual Coffee Roasters
$28.00

Strong Match
Ethiopia Banko Gotiti
Ethiopia Washed
Olympia Coffee Roasting
$24.50
Description
Taste: Honey, Nectarine, Earl Grey Tea Origin: Ethiopia Region: Yirgacheffe Varietal: Heirloom Process: Washed Altitude: 1950 - 2100 masl
About Round Hill Roastery
- Location
- England, United Kingdom
- Region
- Europe
- Currency
- GBP