
Rozali Coffee
Caixa de Frutas
Caixa de Frutas is a Brazil, Natural coffee from Rozali Coffee.
In stock 30+ days
Available Sizes▾
- 50g — $6.00 ($12.00/100g)
- 200g — $17.00 ($8.50/100g)
- 400g — $32.00 ($8.00/100g)
- 1000g — $74.00 ($7.40/100g)

Caixa de Frutas
Caixa de Frutas is a Brazil, Natural coffee from Rozali Coffee.
In stock 30+ days
Available Sizes
- 50g — $6.00 ($12.00/100g)
- 200g — $17.00 ($8.50/100g)
- 400g — $32.00 ($8.00/100g)
- 1000g — $74.00 ($7.40/100g)
Similar coffees to this Brazil Natural

Coffee Fazendas
Brazil Natural
Terres de Café
$14.91

Brazil – Cafeina
Carmo De Cachoeira, Sul De Minas, Brazil natural mix of varieties
Father’s Coffee
$13.94

Coromandel
Minas Gerais, Brazil Natural Topázio, Catuaí 9, Paraíso, Árara, Icatu
Fábrica Coffee Roasters
$18.20

Estrela Carvalho
Minas Gerais, Brazil Natural Topázio, Catuaí 9, Paraíso, Árara, Icatu
Fábrica Coffee Roasters
$18.20

Brasil - El Triunfo
Brasil, Cerrado Mineiro natural Catuaí, Bourbon amarillo y Mundo Novo
Hola Coffee
$15.64

Coromandel - 35g
Minas Gerais, Brazil Natural Topázio, Catuaí 9, Paraíso, Árara, Icatu
Fábrica Coffee Roasters
$3.30
Description
Producer: Cocatrel Cooperative Region: Tres Pontas, Sul De Minas Altitude: 900–1100 MASL Variety: Mixed Process: Natural




![Hugo Pareja [SL9]](https://rozalicoffee.com/cdn/shop/files/product_hugo-pareja-sl9_200g_1024x1024.jpg?v=1779019863)

![Lorenzo Arbildo Ubillus [Geisha]](https://rozalicoffee.com/cdn/shop/files/product_lorenzo-arbildo-ubillus_retail_2026_1024x1024.jpg?v=1776594540)


