
St. Ali
Wide AwakeStrong Espresso Blend
Wide AwakeStrong Espresso Blend is a 67% BRAZIL, 33% CHINA, WASHED & NATURAL coffee from St. Ali.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- 67% BRAZIL, 33% CHINA
- Process
- WASHED & NATURAL
Available Sizes▾
- 225g — $17.56 ($7.80/100g)
- 500g — $31.61 ($6.32/100g)
- 1000g — $55.49 ($5.55/100g)

Wide AwakeStrong Espresso Blend
Wide AwakeStrong Espresso Blend is a 67% BRAZIL, 33% CHINA, WASHED & NATURAL coffee from St. Ali.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- 67% BRAZIL, 33% CHINA
- Process
- WASHED & NATURAL
Available Sizes
- 225g — $17.56 ($7.80/100g)
- 500g — $31.61 ($6.32/100g)
- 1000g — $55.49 ($5.55/100g)
Similar coffees across all roasters

Espresso Blend - 35g
30% Ethiopia + 70% Brazil 70 % Natural + 30% Washed Caturra, Catuaí, Typica, Bourbon
Fábrica Coffee Roasters
$3.30

Espresso Blend
Cerrado, Brazil 70 % Natural + 30% Washed Caturra, Catuaí, Typica, Bourbon
Fábrica Coffee Roasters
$16.95

EspressoBlend Affenstark!
our strongest espresso blend Washed mixed varieties
Kaffeelix
$11.66

Black Espresso Blend
Brazil/Vietnam/India Natural
HAYB
$7.17

Espresso Blend - 1kg
Cerrado, Brazil 70 % Natural + 30% Washed Caturra, Catuaí, Typica, Bourbon
Fábrica Coffee Roasters
$56.78

Coffee Classic Espresso
Brazil, Nicaragua, El Salvador Washed Blend
Terres de Café
$13.54
Description
STRENGTH COUNTRY: 67% BRAZIL, 33% CHINA CULTIVAR: PROCESS: WASHED & NATURAL NOTES: CHOCOLATE, BUTTERSCOTCH, PRALINE
More from St. Ali

HONDURASLos Pinos Typica
$19.67

COSTA RICAFinca La Esmeralda
$19.67

COSTA RICALas Lajas Estate Honey
$19.67

Good VibrationsEspresso Blend
$17.56

OrthodoxHouse Espresso Blend
$17.56

Feels GoodOrganic Espresso Blend
$18.26







