
St. Ali
COSTA RICALas Lajas Estate Honey
COSTA RICALas Lajas Estate Honey is a Costa Rica, Washed, Central Valley coffee from St. Ali.
In stock since:
Details
- Origin
- Costa Rica
- Process
- Washed
- Variety
- Central Valley
Available Sizes▾
- 225g — $19.67 ($8.74/100g)
- 1000g — $69.54 ($6.95/100g)

COSTA RICALas Lajas Estate Honey
COSTA RICALas Lajas Estate Honey is a Costa Rica, Washed, Central Valley coffee from St. Ali.
In stock since:
Details
- Origin
- Costa Rica
- Process
- Washed
- Variety
- Central Valley
Available Sizes
- 225g — $19.67 ($8.74/100g)
- 1000g — $69.54 ($6.95/100g)
Similar coffees to this Costa Rica Washed Central Valley

Costa Rica Las Lajas Black Honey
Alajuela, Central Valley, Costa Rica Black Honey San Isidro
Red Rooster Coffee
$29.00

Costa Rica - Las Lajas
Sabanilla de Alajuela, Central Valley, Costa Rica Honey Common Costa Rican Varieties
SK Coffee
$25.00

Las Margaritas Honey Process 2025
Santa Maria de Dota, Costa Rica Honey H3
Passenger
$32.75

Costa Rica - Las Lajas - Black Honey
Costa Rica Honey
Brandywine Coffee Roasters
$28.00
Description
STRENGTH COUNTRY: Costa Rica CULTIVAR: Central Valley PROCESS: Washed NOTES: Cooked pineapple + Caramel





