
Subtext Coffee
Castro-Kahle Family, Costa Rica Anaerobic Honey Villa Sarchi
Castro-Kahle Family, Costa Rica Anaerobic Honey Villa Sarchi is a Anaerobic Honey, Villa Sarchi coffee from Subtext Coffee.
In stock since:
Details
- Process
- Anaerobic Honey
- Variety
- Villa Sarchi
- Producer
- Castro-Kahle Family
Available Sizes▾
- 250g — $19.06 ($7.62/100g)
- 500g — $37.41 ($7.48/100g)
- 1000g — $58.24 ($5.82/100g)

Castro-Kahle Family, Costa Rica Anaerobic Honey Villa Sarchi
Castro-Kahle Family, Costa Rica Anaerobic Honey Villa Sarchi is a Anaerobic Honey, Villa Sarchi coffee from Subtext Coffee.
In stock since:
Details
- Process
- Anaerobic Honey
- Variety
- Villa Sarchi
- Producer
- Castro-Kahle Family
Available Sizes
- 250g — $19.06 ($7.62/100g)
- 500g — $37.41 ($7.48/100g)
- 1000g — $58.24 ($5.82/100g)
Description
Order by Sunday 11:59 pm ET for Wednesday shipment or Tuesday 11:59 pm ET for Friday shipment.
More from Subtext Coffee

Chelbesa Danche, Ethiopia Yellow Honey Washed Kurume & Wolisho
$21.18

Lenin Flores, Peru Washed Yellow Caturra
$17.65

Ethiopia Karamo Adara Espresso, Washed Walega (August 28,2026)
$18.35

Ethiopia Reshad Ababulgu, White Honey Gibirinna
$22.59

Rogelio Santiz, Mexico Washed Pink Bourbon
$23.30

Ethiopia Mullugeta Muntasha, Anaerobic Natural Walega
$25.41