
Subtext Coffee
Chelbesa Danche, Ethiopia Yellow Honey Washed Kurume & Wolisho
Chelbesa Danche, Ethiopia Yellow Honey Washed Kurume & Wolisho is a Ethiopia, Honey, Washed Kurume & Wolisho coffee from Subtext Coffee.
In stock 30+ days
Available Sizes▾
- 250g — $21.18 ($8.47/100g)
- 500g — $41.65 ($8.33/100g)
- 1000g — $64.59 ($6.46/100g)

Chelbesa Danche, Ethiopia Yellow Honey Washed Kurume & Wolisho
Chelbesa Danche, Ethiopia Yellow Honey Washed Kurume & Wolisho is a Ethiopia, Honey, Washed Kurume & Wolisho coffee from Subtext Coffee.
In stock 30+ days
Available Sizes
- 250g — $21.18 ($8.47/100g)
- 500g — $41.65 ($8.33/100g)
- 1000g — $64.59 ($6.46/100g)
Similar coffees to this Ethiopia Honey Washed Kurume & Wolisho

Chelbesa Medium · Ethiopia · Washed · Honey & Strawberry
Yrgacheffe, Ethiopia Washed Korume & Wolisho
Shavi Coffee Roasters
$24.00

Ethiopia Chelchele
Ethiopia Washed Kurume, Dega
Verve Coffee Roasters
$27.00

Ethiopia - Danche - Washed Heirloom
Yirgacheffe, Ethiopia Washed Heirloom
Verb Coffee Roasters
$29.00

Ethiopia Chelbesa
Ethiopia — Gedeb, Gedeo Depulped, 48hr Wet Fermentation, Washed 74110 + 74112
Thankfully Coffee
$22.50
Description
Order by Sunday at 11:59 pm EST for Wednesday shipment or by Tuesday 11:59 pm EST for Friday shipment.
More from Subtext Coffee

Lenin Flores, Peru Washed Yellow Caturra
$17.65

Ethiopia Karamo Adara Espresso, Washed Walega (August 28,2026)
$18.35

Ethiopia Reshad Ababulgu, White Honey Gibirinna
$22.59

Rogelio Santiz, Mexico Washed Pink Bourbon
$23.30

Ethiopia Mullugeta Muntasha, Anaerobic Natural Walega
$25.41

Tony Medina Espresso, Guatemalan Washed Caturra
$18.35