
Subtext Coffee
Arbegona Rumudamo, Ethiopia Washed Walega
Arbegona Rumudamo, Ethiopia Washed Walega is a Washed, Walega coffee from Subtext Coffee.
In stock since:
Details
- Process
- Washed
- Variety
- Walega
- Producer
- Arbegona Rumudamo
Available Sizes▾
- 250g — $21.18 ($8.47/100g)
- 500g — $41.65 ($8.33/100g)
- 1000g — $64.59 ($6.46/100g)

Arbegona Rumudamo, Ethiopia Washed Walega
Arbegona Rumudamo, Ethiopia Washed Walega is a Washed, Walega coffee from Subtext Coffee.
In stock since:
Details
- Process
- Washed
- Variety
- Walega
- Producer
- Arbegona Rumudamo
Available Sizes
- 250g — $21.18 ($8.47/100g)
- 500g — $41.65 ($8.33/100g)
- 1000g — $64.59 ($6.46/100g)
Similar coffees to this Washed Walega

ETHIOPIA Uraga Washed WX
Ethiopia Washed
Coffea Circulor
$18.20

F13
Guji Washed
Dayglow Coffee
$26.00

Ethiopia Chelchele
Ethiopia Washed Kurume, Dega
Verve Coffee Roasters
$27.00

Ethiopia Tofik Nura
Ethiopia Washed Ethiopian Heirloom
Verve Coffee Roasters
$23.00

Ethiopia Duromina
Ethiopia Washed Ethiopian Heirloom
Verve Coffee Roasters
$27.75

Ethiopia Guji Rasta
Ethiopia - Uraga, Nenesbo Washed Heirloom
Leaves Coffee Roasters
$0.08
Description
Order by Sunday at 11:59 pm EST for Wednesday shipment or by Tuesday 11:59 pm EST for Friday shipment.
More from Subtext Coffee

Chelbesa Danche, Ethiopia Yellow Honey Washed Kurume & Wolisho
$21.18

Lenin Flores, Peru Washed Yellow Caturra
$17.65

Ethiopia Karamo Adara Espresso, Washed Walega (August 28,2026)
$18.35

Ethiopia Reshad Ababulgu, White Honey Gibirinna
$22.59

Rogelio Santiz, Mexico Washed Pink Bourbon
$23.30

Ethiopia Mullugeta Muntasha, Anaerobic Natural Walega
$25.41


