BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!
Chelbesa Medium · Ethiopia · Washed · Honey & Strawberry
USA|Shavi Coffee Roasters

Shavi Coffee Roasters

$24.00340gIn Stock

Chelbesa Medium · Ethiopia · Washed · Honey & Strawberry

Chelbesa Medium · Ethiopia · Washed · Honey & Strawberry is a Yrgacheffe, Ethiopia, Washed, Korume & Wolisho coffee from Shavi Coffee Roasters.

In stock 30+ days

Buy from Shavi Coffee Roasters

Details

Origin
Yrgacheffe, Ethiopia
Process
Washed
Variety
Korume & Wolisho
Producer
Chelbesa washing station
Available Sizes▾
  • 340g — $24.00 ($7.06/100g)
  • 907g — $51.00 ($5.62/100g)
  • 2267g — $121.00 ($5.34/100g)

Description

Process Washed Country Ethiopia Region Yrgacheffe Altitude 1950 masl Variety Korume & Wolisho Partnered Since 2024 #shopify-section-template--20232338571502__text_columns_d8LH9p { background-color: #f2d0a9; } #shopify-section-template--20232338571502__text_columns_d8LH9p { background: radial-gradient(rgba(242, 208, 169, 1) 32%, rgba(255, 154, 98, 1) 100%); } Process Washed Country Ethiopia Region Yrgacheffe Altitude 1950 masl Variety Korume & Wolisho Partnered Since 2024 Process Washed Country Ethiopia Region Yrgacheffe Altitude 1950 masl Variety Korume & Wolisho Partnered Since 2024

About Shavi Coffee Roasters

Location
District of Columbia, United States
Region
North America
Visit Shavi Coffee Roasters →