Tanat Coffee
Tanat Coffee is a specialty coffee roaster based in France. BeanHoard tracks current coffees, new releases, and sold-out listings from Tanat Coffee.
- Top origins
- Colombia, Panama, Ethiopia
- Common processes
- Lavé, Naturel, Anaérobie Naturelle
- New in last 30 days
- 17 (22.3/mo avg)
- Newest arrival
- 2026-09-28
- Latest restock
- 2026-09-25
7 coffees in stock (234 total) — page 1 of 1
Coffees sold by other shops, not just roaster-direct
Updated
![Jamison Savage [Caturra Washed]](https://tanat.coffee/wp-content/uploads/2026/09/PAQUETWEB-jamisonsavage-caturrawashed-esp.png)
$28.33 · 200g · $14.17/100g
Details
- Origin
- Panama
- Process
- Lavé
- Variety
- Caturra
- Producer
- Jamison Savage
![Monteblanco [Strawberry]](https://tanat.coffee/wp-content/uploads/2026/04/PAQUETWEB-Colombie-Monteblanco-Strawberry.png)
$24.92 · 200g · $12.46/100g
Details
- Origin
- Colombia
- Process
- Red Fruits Co-Fermentation
- Variety
- Caturra
- Producer
- Rodrigo Sanchez

$11.26 · 200g · $5.63/100g
Details
- Origin
- Guatemala
- Process
- Lavé
- Variety
- Caturra, Pache, Typica

In StockBlend
$11.26 · 200g · $5.63/100g
Details
- Origin
- Peru
- Process
- Lavé, Naturel
- Variety
- Caturra, Mundo Novo, Typica, Yellow Catuaí
![Blend Espresso [Bio]](https://tanat.coffee/wp-content/uploads/2025/02/PAQUETWEB_Blend-Espresso-Bio.png)
In StockBlend
$11.26 · 200g · $5.63/100g
Details
- Origin
- Guatemala
- Process
- Lavé
- Variety
- Catuai, Caturra, Typica
![Déca [El Sueño]](https://tanat.coffee/wp-content/uploads/2025/02/PAQUETWEB_DECA.png)
$11.26 · 200g · $5.63/100g
Details
- Origin
- Mexico
- Process
- Lavé
- Variety
- Bourbon, Caturra, Typica
![Blend 189 [Bio]](https://tanat.coffee/wp-content/uploads/2025/01/PAQUETWEB_Blend_189.png)
In StockBlend
$11.26 · 200g · $5.63/100g
Details
- Origin
- Brésil, Honduras
- Process
- Lavé
- Variety
- Caturra, Yellow & Red Catuaí