
Wonderstate Coffee
Ethiopia Okoluu
Ethiopia Okoluu is a Ethiopia, Washed coffee from Wonderstate Coffee.
In stock 30+ days
Available Sizes▾
- 100g — $17.50 ($17.50/100g)
- 250g — $32.00 ($12.80/100g)
- 680g — $76.00 ($11.18/100g)
- 2267g — $219.00 ($9.66/100g)

Ethiopia Okoluu
Ethiopia Okoluu is a Ethiopia, Washed coffee from Wonderstate Coffee.
In stock 30+ days
Available Sizes
- 100g — $17.50 ($17.50/100g)
- 250g — $32.00 ($12.80/100g)
- 680g — $76.00 ($11.18/100g)
- 2267g — $219.00 ($9.66/100g)
Similar coffees to this Ethiopia Washed

Echemo – Certified Organic
Ethiopia, Goma, Jimma Washed Ethiopian heirloom from Coche forest
Tim Wendelboe
$21.00

Danche
Guji, Ethiopia Washed heirloom
Sweet Bloom
$24.00

Sewda Premium Washed - 100g
Guji Washed Ethiopian Heirloom
Ondo Coffee
$22.00

Nensebo Refisa
Oromia, Ethiopia Washed Wolisho/Dega
Eight Ounce Coffee
$21.99

Ethiopia Sun Dried Natural
Hambela District, Guji, Ethiopia Natural Local Heirloom
Equator Coffees
$22.00

Ethiopia: Bishan Wate
Guji, Ethiopia Washed Indigenous Landraces
Broadsheet Coffee
$25.50
Description
Process: Washed Notes of Nectarine, Lime Peel & Honeydew Floral and sugary, this shade-dried selection from Ethiopia's renowned Guji zone delivers fleshy stone fruit tones of nectarine, lime peel zestiness, and a resolved finish of honeydew. Available in whole bean only.
About Wonderstate Coffee
- Location
- Wisconsin, United States
- Region
- North America








