
Wonderstate Coffee
$30.00250gIn Stock
Peru Llaqta Pata
Peru Llaqta Pata is a Peru, Washed coffee from Wonderstate Coffee.
In stock since:
Available Sizes▾
- 100g — $16.50 ($16.50/100g)
- 250g — $30.00 ($12.00/100g)
- 680g — $70.00 ($10.29/100g)
- 2267g — $205.00 ($9.04/100g)

Peru Llaqta Pata
Peru Llaqta Pata is a Peru, Washed coffee from Wonderstate Coffee.
$30.00250g$12.00/100gIn Stock
In stock since:
Available Sizes
- 100g — $16.50 ($16.50/100g)
- 250g — $30.00 ($12.00/100g)
- 680g — $70.00 ($10.29/100g)
- 2267g — $205.00 ($9.04/100g)
Description
Process: Washed Notes of Green Grape, Starfruit & Lemon Candy A strikingly bright and sparkling profile from the slopes of Pacaybamba, featuring tones of green grape, tangy starfruit, and a sweet-tart finish of lemon candy. Available in whole bean only.
About Wonderstate Coffee
- Location
- Wisconsin, United States
- Region
- North America





