
19 Grams
Copacabana Brasilien Espresso
Copacabana Brasilien Espresso is a Brasilien, Natural, Yellow Bourbon, Yellow Catuai coffee from 19 Grams.
In stock 30+ days
Details
Available Sizes▾
- 250g — $12.00 ($4.80/100g)
- 1000g — $42.00 ($4.20/100g)
- 3000g — $113.00 ($3.77/100g)

Copacabana Brasilien Espresso
Copacabana Brasilien Espresso is a Brasilien, Natural, Yellow Bourbon, Yellow Catuai coffee from 19 Grams.
In stock 30+ days
Details
Available Sizes
- 250g — $12.00 ($4.80/100g)
- 1000g — $42.00 ($4.20/100g)
- 3000g — $113.00 ($3.77/100g)
Similar coffees to this Brasilien Natural Yellow Bourbon, Yellow Catuai

BRAZIL - Brasilien Espresso
Brazil Natural yellow Catuai; red Catuai
Schön Kaffee
$12.40

BRAZIL - Brasilien Espresso - 125g
Brazil Natural yellow Catuai; red Catuai
Schön Kaffee
$6.71

Espresso, Brasil, Rosimeire, Mantiqueira, natural, 250g
Brazil, Rosimeire, Mantiqueira Natural process Yellow Catuai
Supreme Roastworks
$22.09

Espresso B, Brazil
Brazil, Campos ALtos Natural Red Catuaí
MOK
$15.93

Bossa Nova, Brazil - Espresso
Brazil Pulped Natural Mundo Novo, Catuai
Machina Coffee
$11.94

Old School Espresso
Brazil - Cerrado Mineiro Natural Process Bourbon, Catuai, Catucai, Topázio
49th Parallel Coffee Roasters
$14.00
Description
origin: Brasilien variety: Yellow Bourbon, Yellow Catuai process: Natural producer: Francisco Isidro Pereira (Familie Pereira)
More from 19 Grams

The Blue Line - For the Runners
$17.00

Kaffee Adventskalender Espresso
$103.00

Poltergeist - Halloween Kaffee
$20.00

1 Hz Decaf Espresso
$17.00

24 Hz Espresso Winter-Edition
$18.00

Decaf - entkoffeinierter Kolumbien Espresso
$15.00




![[Espresso Roast] Brazil - Monte Alegre / 200g](https://baseec-img-mng.akamaized.net/images/item/origin/e4ed2da058ba927aa434ff146e703203.jpg?imformat=generic&q=90&im=Resize,width=1200,type=normal)


