BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!

3fe Coffee

3fe Coffee is a specialty coffee roaster based in Ireland. BeanHoard tracks current coffees, new releases, and sold-out listings from 3fe Coffee.

Top origins
Bolivia, El Salvador, Costa Rica
Common processes
Washed, Natural, Honey
New in last 30 days
2 (1.3/mo avg)
Newest arrival
2026-09-25
Latest restock
2026-09-28

2 coffees in stock (146 total) — page 1 of 1

Coffees sold by other shops, not just roaster-direct

Updated

Bolivia - Las Alasitas: Washed, Gesha
Ireland|3fe Coffee

$22.76 · 125g · $18.20/100g

2 sizes
  • 125g — $22.76 ($18.20/100g)
  • 250g — $42.10 ($16.84/100g)

Details

Origin
Bolivia
Process
Washed
Variety
Gesha
Producer
Las Alasitas
Bolivia - Floripondio: Carbonic Maceration, SL28
Ireland|3fe Coffee

$15.93 · 125g · $12.74/100g

2 sizes
  • 125g — $15.93 ($12.74/100g)
  • 250g — $29.58 ($11.83/100g)

Details

Origin
Bolivia
Process
Carbonic Maceration
Variety
SL28
Producer
Floripondio