
Andytown Coffee Roasters
SHORE LEAVE HOOK BLEND
SHORE LEAVE HOOK BLEND is a Brazil & Colombia, Processed coffee from Andytown Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Brazil & Colombia
- Variety
- Processed
Available Sizes▾
- 226g — $15.25 ($6.75/100g)
- 2267g — $135.00 ($5.96/100g)

SHORE LEAVE HOOK BLEND
SHORE LEAVE HOOK BLEND is a Brazil & Colombia, Processed coffee from Andytown Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Brazil & Colombia
- Variety
- Processed
Available Sizes
- 226g — $15.25 ($6.75/100g)
- 2267g — $135.00 ($5.96/100g)
Similar coffees across all roasters

Hooke
Colombia/Brazil, Blend Blend Various
Eight Ounce Coffee
$19.99

Backcountry Espresso Blend
Brazil/Colombia/Papua New Guinea, Blend Blend Multiple varieties
Eight Ounce Coffee
$20.99

Escape Coffee x Hooké - Signature Blend
Colombia, Africa, Costa Rica Washed, Natural Blend
Speciality Coffee CA
$16.00

S.O. Blend
Colombia, Brazil, & Ethiopia Washed & Natural Regionally Dependent
Coava Coffee Roasters
$20.00

Hooké
Colombia, Africa, Costa Rica Washed, Natural
Escape Coffee
$16.97

GATEWAY: Specialty Blend
Colombia and Brazil Colombia Washed and Brazil Natural Blend
Pirates of Coffee
$15.00
Description
A blend dedicated to sustaining all livelihoods. No frills, smoke or mirrors, just quiet comfort. Shore Leave Hook is our most grounding coffee but is still fresh and exciting around the edges. This blend is the result of a coffee collaboration with a friend and was built to be the boldest of Andytown’s offerings. It’s creamy with intense dark chocolate flavors when pulled as an espresso. As a filter coffee, rich notes of sweet tobacco and honey-roasted peanuts shine through.
About Andytown Coffee Roasters
- Location
- California, United States
- Region
- North America
More from Andytown Coffee Roasters

INDONESIA NATURAL MOUNT IJEN
$17.50

DECAF MEXICO ESMERALDA
$15.75

BURUNDI TURIHAMWE
$17.00

FALL AT THE FILLMORE BLEND
$17.50

MEXICO BELLA VISTA WOMEN'S GROUP
$15.75

COLD BREW BLEND
$12.50










