
Quills Coffee
Southern Gothic | Cold Brew Blend
Southern Gothic | Cold Brew Blend is a Brazil, Colombia coffee from Quills Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Brazil, Colombia
Available Sizes▾
- 340g — $20.00 ($5.88/100g)
- 907g — $50.00 ($5.51/100g)
- 2267g — $105.00 ($4.63/100g)

Southern Gothic | Cold Brew Blend
Southern Gothic | Cold Brew Blend is a Brazil, Colombia coffee from Quills Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Brazil, Colombia
Available Sizes
- 340g — $20.00 ($5.88/100g)
- 907g — $50.00 ($5.51/100g)
- 2267g — $105.00 ($4.63/100g)
Similar coffees across all roasters

COLD BREW BLEND
Brazil & Colombia Processed
Andytown Coffee Roasters
$12.50

Cold Brew
Colombia Washed
Onyx Coffee Lab
$6.00

Cold Brew Coffee Blend
Ethiopia, Brazil Natural Ethiopian Heirloom, Red Catuai, Yellow Catuai
Coffee Bros.
$8.75

COLD BREW - Panther Coffee Blend
Panther Coffee
$21.00

Southern Weather
Colombia, Ethiopia, Honduras Washed
Onyx Coffee Lab
$6.00

Classic Cold Brew Roast
South America Washed
Metric Coffee
$20.00
Description
It’s literary. It’s Southern. It’s dark. But we’re not talking about Flannery O’Connor, William Faulkner or Cormac McCarthy. Southern Gothic is warm, comfort coffee at its best. We chose to start offering this as our in-house cold brew because it’s a great, darker-roasted, low-acid blend. Think heavier body, rich full chocolates and caramels. The kind of coffee anybody can enjoy. Current coffees: Brazil, Colombia We taste: Chocolate, caramel, well-balanced.












