
Archers Coffee
Panama - Finca Hartmann, Geisha Washed Lot 68
Panama - Finca Hartmann, Geisha Washed Lot 68 is a Santa Clara, Renacimiento, Chiriquí, Washed, Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Santa Clara, Renacimiento, Chiriquí
- Process
- Washed
- Variety
- Geisha
- Producer
- Ratibor & Hartmann Family
Available Sizes▾
- 100g — $25.87 ($25.87/100g)
- 200g — $51.74 ($25.87/100g)
- 1000g — $220.56 ($22.06/100g)

Panama - Finca Hartmann, Geisha Washed Lot 68
Panama - Finca Hartmann, Geisha Washed Lot 68 is a Santa Clara, Renacimiento, Chiriquí, Washed, Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Santa Clara, Renacimiento, Chiriquí
- Process
- Washed
- Variety
- Geisha
- Producer
- Ratibor & Hartmann Family
Available Sizes
- 100g — $25.87 ($25.87/100g)
- 200g — $51.74 ($25.87/100g)
- 1000g — $220.56 ($22.06/100g)
Description
Producer: Ratibor & Hartmann Family Farm: Finca Hartmann Location: Santa Clara, Renacimiento, Chiriquí Variety: Geisha Process: Washed Altitude: 1,650- 2000 masl Fermentation ▪▫▫▫▫ Sweetness ▪▪▪▪▫ Acidity ▪▪▪▪▫ Roast ▪▪▫▫▫
More from Archers Coffee

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Washed WRF8
$22.33

Ethiopia - Elto - Elora Station Cold Ferment Natural CF8
$22.33

Ethiopia - Oboleyan Coffee Hambela Benti Nenka - Classic Natural Lot 2
$8.71

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Natural RF10
$22.33

Ethiopia - Daye Bensa Rumudamo DFW Archers Lot
$14.16

Panama - Lerida Coffee Esplendorosa Estate Geisha Natural Lot 0690
$36.76