
Archers Coffee
Panama - Finca Los Cenizos - Geisha Washed GW 208
Panama - Finca Los Cenizos - Geisha Washed GW 208 is a Cerro Punta, Tierras Altas, Washed, Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Cerro Punta, Tierras Altas
- Process
- Washed
- Variety
- Geisha
- Producer
- Estela Pitti
Available Sizes▾
- 100g — $57.18 ($57.18/100g)
- 200g — $113.00 ($56.50/100g)
- 1000g — $520.08 ($52.01/100g)

Panama - Finca Los Cenizos - Geisha Washed GW 208
Panama - Finca Los Cenizos - Geisha Washed GW 208 is a Cerro Punta, Tierras Altas, Washed, Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Cerro Punta, Tierras Altas
- Process
- Washed
- Variety
- Geisha
- Producer
- Estela Pitti
Available Sizes
- 100g — $57.18 ($57.18/100g)
- 200g — $113.00 ($56.50/100g)
- 1000g — $520.08 ($52.01/100g)
Description
Producer: Estela Pitti Farm: Finca Los Cenizos Location: Cerro Punta, Tierras Altas Variety: Geisha Process: Washed Altitude: 1,900 masl Fermentation ▪▪▫▫▫ Sweetness ▪▪▪▪▫ Acidity ▪▪▪▪▫ Roast ▪▪▫▫▫
More from Archers Coffee

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Washed WRF8
$22.33

Ethiopia - Elto - Elora Station Cold Ferment Natural CF8
$22.33

Ethiopia - Oboleyan Coffee Hambela Benti Nenka - Classic Natural Lot 2
$8.71

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Natural RF10
$22.33

Ethiopia - Daye Bensa Rumudamo DFW Archers Lot
$14.16

Panama - Lerida Coffee Esplendorosa Estate Geisha Natural Lot 0690
$36.76