
Archers Coffee
Panama - Hacienda La Esmeralda El Velo Farm - Higo 4FB
Panama - Hacienda La Esmeralda El Velo Farm - Higo 4FB is a Quiel, Boquete, Washed, Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Quiel, Boquete
- Process
- Washed
- Variety
- Geisha
- Producer
- Hacienda La Esmeralda
Available Sizes▾
- 100g — $61.27 ($61.27/100g)
- 200g — $110.28 ($55.14/100g)
- 1000g — $518.72 ($51.87/100g)

Panama - Hacienda La Esmeralda El Velo Farm - Higo 4FB
Panama - Hacienda La Esmeralda El Velo Farm - Higo 4FB is a Quiel, Boquete, Washed, Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Quiel, Boquete
- Process
- Washed
- Variety
- Geisha
- Producer
- Hacienda La Esmeralda
Available Sizes
- 100g — $61.27 ($61.27/100g)
- 200g — $110.28 ($55.14/100g)
- 1000g — $518.72 ($51.87/100g)
Description
Producer: Hacienda La Esmeralda Farm: El Velo Location: Quiel, Boquete Variety: Geisha Process: Washed Altitude: 1,750 masl Fermentation ▪▫▫▫▫ Sweetness ▪▪▪▪▪ Acidity ▪▪▪▪▫ Roast ▪▪▫▫▫
More from Archers Coffee

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Washed WRF8
$22.33

Ethiopia - Elto - Elora Station Cold Ferment Natural CF8
$22.33

Ethiopia - Oboleyan Coffee Hambela Benti Nenka - Classic Natural Lot 2
$8.71

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Natural RF10
$22.33

Ethiopia - Daye Bensa Rumudamo DFW Archers Lot
$14.16

Panama - Lerida Coffee Esplendorosa Estate Geisha Natural Lot 0690
$36.76