BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!
Panama - Lerida Coffee Estate Geisha Natural Lot 0746 Cold Room Drying
UAE|Archers Coffee

Archers Coffee

$36.76100gIn Stock

Panama - Lerida Coffee Estate Geisha Natural Lot 0746 Cold Room Drying

Panama - Lerida Coffee Estate Geisha Natural Lot 0746 Cold Room Drying is a Alto Quiel, Boquete, Natural, Geisha coffee from Archers Coffee.

In stock since:

Buy from Archers Coffee

Details

Origin
Alto Quiel, Boquete
Process
Natural
Variety
Geisha
Producer
Maria Amoruso
Available Sizes▾
  • 100g — $36.76 ($36.76/100g)
  • 200g — $73.52 ($36.76/100g)
  • 1000g — $315.86 ($31.59/100g)

Description

Producer: Maria Amoruso Farm: Lerida Coffee Estate Location: Alto Quiel, Boquete Variety: Geisha Process: Natural Altitude: 1,700 MASL Fermentation ▪▪▪▫▫ Sweetness ▪▪▪▪▫ Acidity ▪▪▪▪▫ Roast ▪▪▪▫▫

About Archers Coffee

Location
UAE
Region
Middle East
Currency
AED
Visit Archers Coffee →