
Archers Coffee
Panama - Finca El Pergamino Geisha Washed Lot 31325
Panama - Finca El Pergamino Geisha Washed Lot 31325 is a Alto Geurra, Bambito, Washed, Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Alto Geurra, Bambito
- Process
- Washed
- Variety
- Geisha
- Producer
- Yaneth De Lucich
Available Sizes▾
- 100g — $53.10 ($53.10/100g)
- 200g — $106.19 ($53.10/100g)
- 1000g — $475.97 ($47.60/100g)

Panama - Finca El Pergamino Geisha Washed Lot 31325
Panama - Finca El Pergamino Geisha Washed Lot 31325 is a Alto Geurra, Bambito, Washed, Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Alto Geurra, Bambito
- Process
- Washed
- Variety
- Geisha
- Producer
- Yaneth De Lucich
Available Sizes
- 100g — $53.10 ($53.10/100g)
- 200g — $106.19 ($53.10/100g)
- 1000g — $475.97 ($47.60/100g)
Description
Producer: Yaneth De Lucich Farm: Finca El Pergamino Location: Alto Geurra, Bambito Variety: Geisha Process: Washed Altitude: 1,800 - 2,000 masl Fermentation ▪▫▫▫▫ Sweetness ▪▪▪▪▫ Acidity ▪▪▪▪▫ Roast ▪▪▫▫▫
More from Archers Coffee

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Washed WRF8
$22.33

Ethiopia - Elto - Elora Station Cold Ferment Natural CF8
$22.33

Ethiopia - Oboleyan Coffee Hambela Benti Nenka - Classic Natural Lot 2
$8.71

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Natural RF10
$22.33

Ethiopia - Daye Bensa Rumudamo DFW Archers Lot
$14.16

Panama - Lerida Coffee Esplendorosa Estate Geisha Natural Lot 0690
$36.76