
Archers Coffee
Colombia - Luna, Finca El Paraiso
Colombia - Luna, Finca El Paraiso is a Piendamó, Cauca, Thermal Washed Shock, Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Piendamó, Cauca
- Process
- Thermal Washed Shock
- Variety
- Geisha
- Producer
- Diego Samuel Bermúdez Tapia
Available Sizes▾
- 100g — $28.05 ($28.05/100g)
- 200g — $55.82 ($27.91/100g)
- 1000g — $223.28 ($22.33/100g)

Colombia - Luna, Finca El Paraiso
Colombia - Luna, Finca El Paraiso is a Piendamó, Cauca, Thermal Washed Shock, Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Piendamó, Cauca
- Process
- Thermal Washed Shock
- Variety
- Geisha
- Producer
- Diego Samuel Bermúdez Tapia
Available Sizes
- 100g — $28.05 ($28.05/100g)
- 200g — $55.82 ($27.91/100g)
- 1000g — $223.28 ($22.33/100g)
Similar coffees to this Piendamó, Cauca Thermal Washed Shock Geisha

Luna Bermudez - Finca El Paraiso - Gesha - Double fermentation thermal shock - Colombia 114g
El Paraiso, Cauca Double fermentation thermal shock Gesha
Norma Supply Co.
$29.00

Luna Bermudez - Thermal Shock Geisha
Colombia, Cauca, Colombia Double Anaerobic + Thermal Shock Washed Geisha
September
$36.00

Letty Bermudez - Finca El Paraiso - Geisha - Double fermentation thermal shock - Colombia 114g
El Paraiso, Cauca Double fermentation thermal shock Geisha
Norma Supply Co.
$29.00
Description
Producer: Diego Samuel Bermúdez Tapia Farm: Finca El Paraiso Location: Piendamó, Cauca Variety: Geisha Process: Thermal Washed Shock Altitude: 1,960 masl Fermentation ▪▪▫▫▫ Sweetness ▪▪▪▪▫ Acidity ▪▪▪▫▫ Roast ▪▪▫▫▫
More from Archers Coffee

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Washed WRF8
$22.33

Ethiopia - Elto - Elora Station Cold Ferment Natural CF8
$22.33

Ethiopia - Oboleyan Coffee Hambela Benti Nenka - Classic Natural Lot 2
$8.71

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Natural RF10
$22.33

Ethiopia - Daye Bensa Rumudamo DFW Archers Lot
$14.16

Panama - Lerida Coffee Esplendorosa Estate Geisha Natural Lot 0690
$36.76