
Archers Coffee
Panama - Finca Auromar, Geisha Washed Peaberry
Panama - Finca Auromar, Geisha Washed Peaberry is a Piedra Candela, Washed, Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Available Sizes▾
- 100g — $26.68 ($26.68/100g)
- 200g — $53.10 ($26.55/100g)
- 1000g — $223.28 ($22.33/100g)

Panama - Finca Auromar, Geisha Washed Peaberry
Panama - Finca Auromar, Geisha Washed Peaberry is a Piedra Candela, Washed, Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Available Sizes
- 100g — $26.68 ($26.68/100g)
- 200g — $53.10 ($26.55/100g)
- 1000g — $223.28 ($22.33/100g)
Similar coffees to this Piedra Candela Washed Geisha

Panama Finca Deborah Terroir Geisha Washed
Chiriqui, Panama Washed Geisha
Klover Coffee
$70.00

Panama Finca Sophia Heritage Collection Torcaza Geisha Washed
Panama Washed Geisha
Aery Coffee
$43.00

Panama Finca Deborah Aether Argon Macerated Washed Geisha - 100g
Volcán, Chiriquí, Panama Argon Macerated Washed Gesha
Ondo Coffee
$70.00
Description
Producer: Roberto Brenes / Auromar Family Farm: Auromar Finca La Aurora Location: Piedra Candela Variety: Geisha Process: Washed Altitude: 1,770 masl Fermentation ▪▫▫▫▫ Sweetness ▪▪▪▪▫ Acidity ▪▪▪▫▫ Roast ▪▪▫▫▫
More from Archers Coffee

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Washed WRF8
$22.33

Ethiopia - Elto - Elora Station Cold Ferment Natural CF8
$22.33

Ethiopia - Oboleyan Coffee Hambela Benti Nenka - Classic Natural Lot 2
$8.71

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Natural RF10
$22.33

Ethiopia - Daye Bensa Rumudamo DFW Archers Lot
$14.16

Panama - Lerida Coffee Esplendorosa Estate Geisha Natural Lot 0690
$36.76