
Archers Coffee
Panama - Finca Deborah, Nirvana
Panama - Finca Deborah, Nirvana is a Loz Pozos Volcan, Chiriqui, Natural Nitrogen Macerated, Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Loz Pozos Volcan, Chiriqui
- Process
- Natural Nitrogen Macerated
- Variety
- Geisha
- Producer
- Jamison Savage
Available Sizes▾
- 100g — $53.10 ($53.10/100g)
- 200g — $104.83 ($52.42/100g)
- 1000g — $449.29 ($44.93/100g)

Panama - Finca Deborah, Nirvana
Panama - Finca Deborah, Nirvana is a Loz Pozos Volcan, Chiriqui, Natural Nitrogen Macerated, Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Loz Pozos Volcan, Chiriqui
- Process
- Natural Nitrogen Macerated
- Variety
- Geisha
- Producer
- Jamison Savage
Available Sizes
- 100g — $53.10 ($53.10/100g)
- 200g — $104.83 ($52.42/100g)
- 1000g — $449.29 ($44.93/100g)
Similar coffees to this Loz Pozos Volcan, Chiriqui Natural Nitrogen Macerated Geisha
![Finca Deborah [NIRVANA] {Filter}](https://peoplepossession.com/wp-content/uploads/2026/09/NIRVANA-SHOP.jpg)
Finca Deborah [NIRVANA] {Filter}
PANAMA (LOS POZOS, VOLCAN, CHIRIQUI) 2000m ANAEROBIC NATURAL GEISHA
PEOPLE POSSESSION
$53.48

Nirvana Geisha · Finca Deborah
Panama · Volcán Nitrogen Macerated Natural Anaerobic Geisha
Leuchtfeuer Coffee
$42.19

PANAMA Savage Coffees Finca Deborah Nirvana Nitrogen Macerated Anaerobic Natural
Volcán, Chiriquí, Panama Nitrogen Macerated, Anaerobic, Natural Geisha, Green Tip
Coffea Circulor
$28.51

Panama Finca Deborah Terroir Geisha Washed
Chiriqui, Panama Washed Geisha
Klover Coffee
$70.00

PANAMA Savage Coffees Finca Deborah Geisha Aril Extended Natural CM Washed Finish
Volcán, Chiriquí, Panama Nitrogen Macerated, Natural Anaerobic, Washed Geisha, Green Tip
Coffea Circulor
$22.81

PANAMA Savage Coffees Finca Deborah Geisha Umbra Extended Shade Dried Natural
Volcán, Chiriquí, Panama Nitrogen Macerated, Natural Anaerobic, Washed Geisha, Green Tip
Coffea Circulor
$22.81
Description
Producer: Jamison Savage Location: Loz Pozos Volcan, Chiriqui Farm: Finca Deborah Variety: Geisha Process: Natural Nitrogen Macerated Altitude: 1,700 - 1,900 masl Fermentation ▪▪▪▪▫ Sweetness ▪▪▪▪▪ Acidity ▪▪▪▪▫ Roast ▪▪▫▫▫
More from Archers Coffee

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Washed WRF8
$22.33

Ethiopia - Elto - Elora Station Cold Ferment Natural CF8
$22.33

Ethiopia - Oboleyan Coffee Hambela Benti Nenka - Classic Natural Lot 2
$8.71

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Natural RF10
$22.33

Ethiopia - Daye Bensa Rumudamo DFW Archers Lot
$14.16

Panama - Lerida Coffee Esplendorosa Estate Geisha Natural Lot 0690
$36.76