
Archers Coffee
Panama - Los Lajones Bambú Geisha Washed lot 8 AB
Panama - Los Lajones Bambú Geisha Washed lot 8 AB is a Los Lajones, Washed, Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Available Sizes▾
- 100g — $40.84 ($40.84/100g)
- 200g — $78.97 ($39.48/100g)
- 1000g — $340.37 ($34.04/100g)

Panama - Los Lajones Bambú Geisha Washed lot 8 AB
Panama - Los Lajones Bambú Geisha Washed lot 8 AB is a Los Lajones, Washed, Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Available Sizes
- 100g — $40.84 ($40.84/100g)
- 200g — $78.97 ($39.48/100g)
- 1000g — $340.37 ($34.04/100g)
Description
Producer: Hiu Coffee, Graciano Cruz Farm: Los Lajones Estate Location : Los Lajones Variety: Geisha Process: Washed Altitude: 1,995 - 2,070 masl Fermentation ▪▪▫▫▫ Sweetness ▪▪▪▪▪ Acidity ▪▪▪▪▫ Roast ▪▪▪▫▫
More from Archers Coffee

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Washed WRF8
$22.33

Ethiopia - Elto - Elora Station Cold Ferment Natural CF8
$22.33

Ethiopia - Oboleyan Coffee Hambela Benti Nenka - Classic Natural Lot 2
$8.71

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Natural RF10
$22.33

Ethiopia - Daye Bensa Rumudamo DFW Archers Lot
$14.16

Panama - Lerida Coffee Esplendorosa Estate Geisha Natural Lot 0690
$36.76