
Archers Coffee
Panama - Tierra Blanca Geisha Washed
Panama - Tierra Blanca Geisha Washed is a Tierras Altas, Volcan Chiriqui, Panama, Washed, Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Tierras Altas, Volcan Chiriqui, Panama
- Process
- Washed
- Variety
- Geisha
- Producer
- Kyle Snider
Available Sizes▾
- 100g — $29.95 ($29.95/100g)
- 200g — $59.90 ($29.95/100g)
- 1000g — $243.70 ($24.37/100g)

Panama - Tierra Blanca Geisha Washed
Panama - Tierra Blanca Geisha Washed is a Tierras Altas, Volcan Chiriqui, Panama, Washed, Geisha coffee from Archers Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Tierras Altas, Volcan Chiriqui, Panama
- Process
- Washed
- Variety
- Geisha
- Producer
- Kyle Snider
Available Sizes
- 100g — $29.95 ($29.95/100g)
- 200g — $59.90 ($29.95/100g)
- 1000g — $243.70 ($24.37/100g)
Similar coffees to this Tierras Altas, Volcan Chiriqui, Panama Washed Geisha
![Tierra Blanca Coffee - Washed [Geisha]](https://cdn.shopify.com/s/files/1/0967/2720/4177/files/TBC6.png?v=1775762771)
Tierra Blanca Coffee - Washed [Geisha]
Cordillera, Chiriquí Washed Geisha
Mellow Coffee Roasters
$19.39

Panama Finca Deborah Terroir Geisha Washed
Chiriqui, Panama Washed Geisha
Klover Coffee
$70.00

Chevas Estate Washed Geisha
Panama Washed Geisha
Bluebird Coffee Roastery
$25.72

Barú Black Mountain • Washed • Geisha • Panama 100g - Geisha - Washed - Panama 100g
Panama Washed Geisha
Norma Supply Co.
$45.00
Description
Producer: Kyle Snider Farm: Tierra Blanca Coffee Location: Tierras Altas, Volcan Chiriqui, Panama Variety: Geisha Process: Washed Altitude: 1,800 masl Fermentation ▪▫▫▫▫ Sweetness ▪▪▪▪▫ Acidity ▪▪▪▪▫ Roast ▪▪▫▫▫
More from Archers Coffee

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Washed WRF8
$22.33

Ethiopia - Elto - Elora Station Cold Ferment Natural CF8
$22.33

Ethiopia - Oboleyan Coffee Hambela Benti Nenka - Classic Natural Lot 2
$8.71

Ethiopia - Elto - Elora Station River Flow Natural RF10
$22.33

Ethiopia - Daye Bensa Rumudamo DFW Archers Lot
$14.16

Panama - Lerida Coffee Esplendorosa Estate Geisha Natural Lot 0690
$36.76