
Bell Lane Coffee
Rojelio Santiz Gomez
Rojelio Santiz Gomez is a Mexico, Washed, Pink Bourbon coffee from Bell Lane Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Mexico
- Process
- Washed
- Variety
- Pink Bourbon
Available Sizes▾
- 250g — $20.00 ($8.00/100g)
- 250g — $20.00 ($8.00/100g)
- 250g — $20.00 ($8.00/100g)
- 250g — $20.00 ($8.00/100g)
- 250g — $20.00 ($8.00/100g)
- 250g — $20.00 ($8.00/100g)
- 250g — $20.00 ($8.00/100g)

Rojelio Santiz Gomez
Rojelio Santiz Gomez is a Mexico, Washed, Pink Bourbon coffee from Bell Lane Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Mexico
- Process
- Washed
- Variety
- Pink Bourbon
Available Sizes
- 250g — $20.00 ($8.00/100g)
- 250g — $20.00 ($8.00/100g)
- 250g — $20.00 ($8.00/100g)
- 250g — $20.00 ($8.00/100g)
- 250g — $20.00 ($8.00/100g)
- 250g — $20.00 ($8.00/100g)
- 250g — $20.00 ($8.00/100g)
Similar coffees to this Mexico Washed Pink Bourbon

Rogelio Santiz
Cerro Perico, Mexico Washed Pink Bourbon
Eight Ounce Coffee
$26.99

Luz Helena Salazar
Maracay, Colombia Washed Pink Bourbon
Axil Coffee Roasters
$21.00

Rogelio Santiz, Mexico Washed Pink Bourbon
Mexico Washed Pink Bourbon
Subtext Coffee
$23.33

Los Pirineos Pink Bourbon
El Salvador Washed Pink Bourbon
Bluebird Coffee Roastery
$17.43

Colombia, Finca Alcatraz, Wilfredo Ule Vargas, Pink Bourbon
Oporapa, Huila Washed 100% Pink Bourbon
Sightglass Coffee
$28.00

Faver Ninco - Pink Bourbon
Colombia, Santa Maria, Huila Washed Pink Bourbon
September
$25.00
Description
Region: Sierra Sur Altitude: 1650-1800 MASL Rojelio manages operations at the Finca Chelin. We are very excited to offer Rojelio’s own coffees for the first time this year with this pink bourbon.





