
Bluebird Coffee Roastery
Los Pirineos Pink Bourbon
Los Pirineos Pink Bourbon is a El Salvador, Washed, Pink Bourbon coffee from Bluebird Coffee Roastery.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- El Salvador
- Process
- Washed
- Variety
- Pink Bourbon
- Producer
- Diego Baraona, Los Pirineos
Available Sizes▾
- 250g — $17.33 ($6.93/100g)
- 1000g — $66.19 ($6.62/100g)

Los Pirineos Pink Bourbon
Los Pirineos Pink Bourbon is a El Salvador, Washed, Pink Bourbon coffee from Bluebird Coffee Roastery.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- El Salvador
- Process
- Washed
- Variety
- Pink Bourbon
- Producer
- Diego Baraona, Los Pirineos
Available Sizes
- 250g — $17.33 ($6.93/100g)
- 1000g — $66.19 ($6.62/100g)
Similar coffees to this El Salvador Washed Pink Bourbon

Los Pirineos Pacamara
El Salvador, Tecapa-Chinameca, Usulutan Washed Pacamara
Tim Wendelboe
$20.00

LOS PIRINEOS BOURBON
Usulutan, El Salvador Washed Bourbon Elite
The Barn
$18.66

COLOMBIA PINK BOURBON WASHED EL SALADO
Colombia Washed Pink Bourbon
Luminous Coffee
$28.00

Los Pirineos: Washed Pacamara
Usulutan, El Salvador Washed Pacamara
Eight Ounce Coffee
$33.99

El Paraiso PB Washed
Cauca, Colombia Washed Pink Bourbon
Eight Ounce Coffee
$22.99
Description
Region: Chinameca Altitude: 1400 masl Fresh specialty coffee from El Salvador ☕️ Los Pirineos’ rendition of Pink Bourbon captures the delicate stonefruit sweetness of this coffee.
About Bluebird Coffee Roastery
- Location
- South Africa
- Region
- Africa
- Currency
- ZAR
More from Bluebird Coffee Roastery

Kenya Kamwangi PB
$15.56

Gesha Village | Freshly Roasted
$28.00

Kenya Ruera Natural
$24.34

Everything
$15.19

Karogoto AA
$18.24

Rwanda Kilimbi Anaerobic Natural
$18.24