
Bell Lane Coffee
La Morena
La Morena is a Guatemala, Washed, Mixed coffee from Bell Lane Coffee.
In stock 30+ days
Available Sizes▾
- 250g — $17.00 ($6.80/100g)
- 250g — $17.00 ($6.80/100g)
- 250g — $17.00 ($6.80/100g)
- 250g — $17.00 ($6.80/100g)
- 250g — $17.00 ($6.80/100g)
- 250g — $17.00 ($6.80/100g)
- 250g — $17.00 ($6.80/100g)
- 1000g — $46.00 ($4.60/100g)
- 1000g — $46.00 ($4.60/100g)
- 1000g — $46.00 ($4.60/100g)
- 1000g — $46.00 ($4.60/100g)
- 1000g — $46.00 ($4.60/100g)
- 1000g — $46.00 ($4.60/100g)
- 1000g — $46.00 ($4.60/100g)

La Morena
La Morena is a Guatemala, Washed, Mixed coffee from Bell Lane Coffee.
In stock 30+ days
Available Sizes
- 250g — $17.00 ($6.80/100g)
- 250g — $17.00 ($6.80/100g)
- 250g — $17.00 ($6.80/100g)
- 250g — $17.00 ($6.80/100g)
- 250g — $17.00 ($6.80/100g)
- 250g — $17.00 ($6.80/100g)
- 250g — $17.00 ($6.80/100g)
- 1000g — $46.00 ($4.60/100g)
- 1000g — $46.00 ($4.60/100g)
- 1000g — $46.00 ($4.60/100g)
- 1000g — $46.00 ($4.60/100g)
- 1000g — $46.00 ($4.60/100g)
- 1000g — $46.00 ($4.60/100g)
- 1000g — $46.00 ($4.60/100g)
Similar coffees to this Guatemala Washed Mixed

La Laguneta
Guatemala Washed Bourbon, Catuai, Caturra
Monogram Coffee
$13.41

Guatemala Finca Rosma
Huehuetenango : Washed Bourbon
Kuma Coffee
$25.00

Guatemala
Huehuetenango Washed Arabica: Bourbon, Catuai, Caturra, Pache
Rum Baba Coffeeroasters
$12.17

Guatemala
Huehuetenango Washed Arabica: Bourbon, Catuai, Caturra, Pache
Rum Baba Coffeeroasters
$12.17

Guatemala, Ixlama
Guatemala, Huehuetenango, Guatemala Washed Bourbon & Caturra
Methodical Coffee
$21.90

Guatemala: Concepción Huista
Huehuetenango, Guatemala Washed Caturra, Bourbon, Catuai
Broadsheet Coffee
$23.50
Description
Region: Huehuetenango Collective: La Morena Altitude: 1600-1800 masl Tasting notes: Brown Sugar, Brownie, Green Apple Support women coffee producers with La Morena—a smooth, balanced Guatemalan coffee with chocolate & fruit notes. Ethically sourced, expertly roasted.










