BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!

Black & White

Black & White is a specialty coffee roaster based in US. BeanHoard tracks current coffees, new releases, and sold-out listings from Black & White.

Top origins
Colombia, Ethiopia, Honduras
Common processes
Washed, various, Washed | Co-ferment
New in last 30 days
11 (11/mo avg)
Newest arrival
2026-09-28
Latest restock
2026-09-21

6 coffees in stock (320 total) — page 1 of 1

Coffees sold by other shops, not just roaster-direct

Updated

Together We End ALS
USA|Black & White

$24.00 · 340g · $7.06/100g

3 sizes
  • 340g — $24.00 ($7.06/100g)
  • 907g — $62.00 ($6.84/100g)
  • 2267g — $150.00 ($6.62/100g)

Details

Origin
Bare, Sidama, Ethiopia | Santa Maria, Huila, Colombia
Process
Natural | Anaerobic Natural
Variety
JARC selections | Caturra, Castillo
Sebastian Ramirez - Red Fruits Decaf
USA|Black & White

$28.00 · 340g · $8.24/100g

3 sizes
  • 340g — $28.00 ($8.24/100g)
  • 907g — $72.00 ($7.94/100g)
  • 2267g — $175.00 ($7.72/100g)

Details

Origin
Quindío, Colombia
Process
Co-ferment
Variety
Castillo
Producer
Sebastián Ramirez
Sebastian Ramirez - Red Fruits
USA|Black & White

$28.00 · 340g · $8.24/100g

3 sizes
  • 340g — $28.00 ($8.24/100g)
  • 907g — $72.00 ($7.94/100g)
  • 2267g — $175.00 ($7.72/100g)

Details

Origin
Quindío, Colombia
Process
Co-ferment
Variety
Castillo
Producer
Sebastián Ramirez
Diego Horta - Anaerobic Natural
USA|Black & White

$26.00 · 340g · $7.65/100g

3 sizes
  • 340g — $26.00 ($7.65/100g)
  • 907g — $68.00 ($7.50/100g)
  • 2267g — $170.00 ($7.50/100g)

Details

Origin
Santa Maria, Huila, Colombia
Process
Anaerobic Natural
Variety
Caturra, Castillo
Producer
El Rincon
The New School - Strawberry
USA|Black & White

$22.00 · 340g · $6.47/100g

3 sizes
  • 340g — $22.00 ($6.47/100g)
  • 907g — $52.50 ($5.79/100g)
  • 2267g — $117.60 ($5.19/100g)

Details

Origin
West Arsi, Oromia, Ethiopia | Quindío, Colombia
Process
Washed | Co-ferment
Variety
Landrace selections | Castillo
Diego Horta Anaerobic Natural - Instant Coffee
USA|Black & White

$18.50 · 54g · $34.26/100g

Details

Origin
Santa Maria, Huila, Colombia
Process
Anaerobic Natural
Variety
Caturra, Castillo
Producer
El Rincon