
Blanchard's Coffee
Hamasho
Hamasho is a Sidama, Ethiopia, Honey, 74158 coffee from Blanchard's Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Sidama, Ethiopia
- Process
- Honey
- Variety
- 74158
- Producer
- Various
Available Sizes▾
- 340g — $21.63 ($6.36/100g)
- 1133g — $63.75 ($5.63/100g)
- 2267g — $127.50 ($5.62/100g)

Hamasho
Hamasho is a Sidama, Ethiopia, Honey, 74158 coffee from Blanchard's Coffee.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Sidama, Ethiopia
- Process
- Honey
- Variety
- 74158
- Producer
- Various
Available Sizes
- 340g — $21.63 ($6.36/100g)
- 1133g — $63.75 ($5.63/100g)
- 2267g — $127.50 ($5.62/100g)
Similar coffees to this Sidama, Ethiopia Honey 74158

Ethiopia - Hamasho Village Asefa Dukamo Station Honey Archers Lot
Hamasho Village, Sidama Bensa Honey 74158
Archers Coffee
$8.99

Coffee KSF Heirloom Honey
Ethiopia - Limmu / Khalid Shifa Farm Honey Process Heirloom
Terres de Café
$22.64

Reshad Honey, 250g
Jimma, Ethiopia Honey 74-112
Coffee Collective
$19.36

Alo Coffee Godicho Honey
Ethiopia Honey Heirloom
Bluebird Coffee Roastery
$19.95

Ethiopia, Othosololo
Ethiopia, Greitu Korsa, Guji, Oromia Honey JARC 74158, 74112, 74110
Methodical Coffee
$34.91

Ethiopia - Elto Coffee Sama Honey
Anasora, Guji Honey 74158
Archers Coffee
$7.62
About Blanchard's Coffee
- Location
- Virginia, United States
- Region
- North America






