
Blanchard's Coffee
$21.78340gIn Stock
Habtamu Fekadu Aga
Habtamu Fekadu Aga is a Yirgacheffe, Ethiopia, Washed, 74110, 74112 coffee from Blanchard's Coffee.
In stock since:
Details
- Origin
- Yirgacheffe, Ethiopia
- Process
- Washed
- Variety
- 74110, 74112
- Producer
- Various
Available Sizes▾
- 340g — $21.78 ($6.41/100g)
- 1133g — $64.25 ($5.67/100g)
- 2267g — $128.50 ($5.67/100g)

Habtamu Fekadu Aga
Habtamu Fekadu Aga is a Yirgacheffe, Ethiopia, Washed, 74110, 74112 coffee from Blanchard's Coffee.
$21.78340g$6.41/100gIn Stock
In stock since:
Details
- Origin
- Yirgacheffe, Ethiopia
- Process
- Washed
- Variety
- 74110, 74112
- Producer
- Various
Available Sizes
- 340g — $21.78 ($6.41/100g)
- 1133g — $64.25 ($5.67/100g)
- 2267g — $128.50 ($5.67/100g)
Similar coffees to this Yirgacheffe, Ethiopia Washed 74110, 74112

Habtamu Fikadu - Kurume, Dega - Washed - Ethiopia 10.5oz
Ethiopia Fully washed Kurume and Dega
Norma Supply Co.
$28.00

halo
Äthiopien, Yirgacheffe Washed Mixed Heirloom
Neues Schwarz
$14.22

halo
Äthiopien, Yirgacheffe Washed Mixed Heirloom
Neues Schwarz
$14.22

Hambella, Ethiopia - Filter
Ethiopia Washed Dega, Kudhume, Wolisho
Machina Coffee
$19.89

halo beriti
Äthiopien, Yirgacheffe Natural Wolisho, Dega
Neues Schwarz
$13.54

halo beriti
Äthiopien, Yirgacheffe Natural Wolisho, Dega
Neues Schwarz
$13.54
About Blanchard's Coffee
- Location
- Virginia, United States
- Region
- North America










