
Bluebird Coffee Roastery
Alo Coffee Godicho Honey
Alo Coffee Godicho Honey is a Ethiopia, Honey, Heirloom coffee from Bluebird Coffee Roastery.
In stock since:
Available Sizes▾
- 250g — $19.95 ($7.98/100g)
- 1000g — $74.67 ($7.47/100g)

Alo Coffee Godicho Honey
Alo Coffee Godicho Honey is a Ethiopia, Honey, Heirloom coffee from Bluebird Coffee Roastery.
In stock since:
Available Sizes
- 250g — $19.95 ($7.98/100g)
- 1000g — $74.67 ($7.47/100g)
Similar coffees to this Ethiopia Honey Heirloom
Alo Coffee Murgo Yellow Honey
Murgo, Bensa, Sidama, Ethiopia Yellow Honey 74158
Hatch Crafted Coffee
$25.41

Alo Coffee
Ethiopia Yellow Honey 74158
CoolBeans
$28.00

Ethiopia Elto Coffee Elora 74158 mini Honey - 100g
Arbegona, Sidama Honey 74158 mini
Ondo Coffee
$27.00

ALO COFFEE MORKIE 75 🪻 200g
Ethiopia hand pulped white honey 74158 Heirloom
Traffic Coffee
$23.30

94 Celcius - Othosololo - Ethiopia - Honey
Ethiopia Honey JARC 74158, 74112 & 74110
Speciality Coffee CA
$21.00
Description
Region: Sidama Altitude: 2260 masl Freshly roasted, specialty grade naturally processed Ethiopian coffee from the famed Alo Coffee 🇪🇹. Flavour notes of papaya and honeydew melon.
About Bluebird Coffee Roastery
- Location
- South Africa
- Region
- Africa
- Currency
- ZAR
More from Bluebird Coffee Roastery

Kenya Kamwangi PB
$15.56

Gesha Village | Freshly Roasted
$28.00

Kenya Ruera Natural
$24.34

Everything
$15.19

Karogoto AA
$18.24

Rwanda Kilimbi Anaerobic Natural
$18.24