
Bluebird Coffee Roastery
Kenya Ruera Natural
Kenya Ruera Natural is a Kenya, Natural, Ruiru 11, SL28, K7, Batian coffee from Bluebird Coffee Roastery.
In stock 30+ days
Available Sizes▾
- 250g — $24.34 ($9.74/100g)
- 1000g — $91.45 ($9.14/100g)

Kenya Ruera Natural
Kenya Ruera Natural is a Kenya, Natural, Ruiru 11, SL28, K7, Batian coffee from Bluebird Coffee Roastery.
In stock 30+ days
Available Sizes
- 250g — $24.34 ($9.74/100g)
- 1000g — $91.45 ($9.14/100g)
Similar coffees to this Kenya Natural Ruiru 11, SL28, K7, Batian

Gura Natural - Nyeri, Kenya
Kenya, Othaya, Nyeri Natural SL28, SL34, Ruiru 11, Batian
Solberg & Hansen
$20.03

Archers - Rui Ruiru AA - Kenya - Natural Anaerobic
Kenya Natural Anaerobic SL28, SL34, Ruiru 11
Speciality Coffee CA
$33.00

Karimikui
Kirinyaga, Kenya natural SL28 & SL34
Shokunin Coffee
$18.24

Kenya Ruera PB - 200g
Ruera Estate, Kiambu Washed SL-28, SL-34, Batian, Ruiru 11
Ondo Coffee
$27.00

Kenya - Ruirai AA
Nyeri, Kenya Washed SL28, SL34, Batian, Ruiru 11
SK Coffee
$28.00

Kieni, 250g
Nyeri, Kenya Washed SL28, SL34, Batian, Ruiru11
Coffee Collective
$19.65
Description
Region: Kiambu County Altitude: 1577 masl Our first ever naturally processed Kenyan coffee. Winner of Taste of Harvest! Fruit-forward, unique and delicious! Grab a bag of this coffee today!
About Bluebird Coffee Roastery
- Location
- South Africa
- Region
- Africa
- Currency
- ZAR
More from Bluebird Coffee Roastery

Kenya Kamwangi PB
$15.56

Gesha Village | Freshly Roasted
$28.00

Everything
$15.19

Karogoto AA
$18.24

Rwanda Kilimbi Anaerobic Natural
$18.24

Bluebird Coffee Roastery | Home | Specialty Espresso Blend
$10.07





