
Bluebird Coffee Roastery
Karogoto AA
Karogoto AA is a Kenya, Washed, SL28, SL34, Batian, Ruiru coffee from Bluebird Coffee Roastery.
In stock 30+ days
Available Sizes▾
- 250g — $18.24 ($7.30/100g)
- 1000g — $67.04 ($6.70/100g)

Karogoto AA
Karogoto AA is a Kenya, Washed, SL28, SL34, Batian, Ruiru coffee from Bluebird Coffee Roastery.
In stock 30+ days
Available Sizes
- 250g — $18.24 ($7.30/100g)
- 1000g — $67.04 ($6.70/100g)
Similar coffees to this Kenya Washed SL28, SL34, Batian, Ruiru

Kenya - Ruirai AA
Nyeri, Kenya Washed SL28, SL34, Batian, Ruiru 11
SK Coffee
$28.00

Big Sur Coffee - Gatura AA - 25/26 New Season - Kenya - Washed
Kenya Washed SL28 & SL34
Speciality Coffee CA
$21.00

Kenya Kamwangi AA
Ngariama, Kirinyaga Washed, Dried on Raised Beds SL 28, Ruiru 11, Batian
Vibrant Coffee Roasters
$11.70
Description
Region: Nyeri Altitude: 1515 masl A highlight coffee of 2026! Grab a bag of this rich, juicy coffee from Kenya. Flavour notes of lemon sorbet and peach 🩷.
About Bluebird Coffee Roastery
- Location
- South Africa
- Region
- Africa
- Currency
- ZAR
More from Bluebird Coffee Roastery

Kenya Kamwangi PB
$15.56

Gesha Village | Freshly Roasted
$28.00

Kenya Ruera Natural
$24.34

Everything
$15.19

Rwanda Kilimbi Anaerobic Natural
$18.24

Bluebird Coffee Roastery | Home | Specialty Espresso Blend
$10.07