
Bold Bean Coffee Roasters
Supernatural
Supernatural is a Sidama, Ethiopia and Huehuetenango, Guatemala, Natural and Fully Washed, Heirloom varietals and Red Bourbon coffee from Bold Bean Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Sidama, Ethiopia and Huehuetenango, Guatemala
- Process
- Natural and Fully Washed
- Variety
- Heirloom varietals and Red Bourbon
- Producer
- Various Ethiopian small-holder producers and ASODIETT
Available Sizes▾
- 113g — $8.50 ($7.52/100g)
- 283g — $19.50 ($6.89/100g)
- 907g — $48.00 ($5.29/100g)
- 2267g — $102.00 ($4.50/100g)

Supernatural
Supernatural is a Sidama, Ethiopia and Huehuetenango, Guatemala, Natural and Fully Washed, Heirloom varietals and Red Bourbon coffee from Bold Bean Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Sidama, Ethiopia and Huehuetenango, Guatemala
- Process
- Natural and Fully Washed
- Variety
- Heirloom varietals and Red Bourbon
- Producer
- Various Ethiopian small-holder producers and ASODIETT
Available Sizes
- 113g — $8.50 ($7.52/100g)
- 283g — $19.50 ($6.89/100g)
- 907g — $48.00 ($5.29/100g)
- 2267g — $102.00 ($4.50/100g)
Similar coffees across all roasters

Ethiopia Segera Black Heirloom Natural | One Half Coffee
sidamo, Ethiopia natural heirloom
One Half Coffee
$18.41

Uraga
Uraga Heirloom Variety Guji, Ethiopia Natural Heirloom
Sweet Bloom
$22.50

Ethiopia Sun Dried Natural
Hambela District, Guji, Ethiopia Natural Local Heirloom
Equator Coffees
$22.00
Description
Producer: Various Ethiopian small-holder producers and ASODIETT Region: Sidama, Ethiopia and Huehuetenango, Guatemala Harvest: Winter/Spring 2025 Varietal(s): Heirloom varietals and Red Bourbon Process: Natural and Fully Washed Altitude: Various
About Bold Bean Coffee Roasters
- Location
- Florida, United States
- Region
- North America
More from Bold Bean Coffee Roasters

Ethiopia - Banko Gotiti - Washed Process
$22.00

Natural Ethiopia
$8.50

Honduras - Lesbia Sabillon Natural Process
$10.50

Guatemala - El Pesadero
$9.50

Colombia - Hilario Castrillon
$11.00

The Dark Side
$8.75