BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!

Bonanza Coffee

Bonanza Coffee is a specialty coffee roaster based in Berlin, Germany. BeanHoard tracks current coffees, new releases, and sold-out listings from Bonanza Coffee.

Top origins
Ethiopia, Colombia, Kenya
Common processes
Washed, Natural, Natural Anaerobic
New in last 30 days
3 (2.7/mo avg)
Newest arrival
2026-09-23
Latest restock
2026-07-17

2 coffees in stock (21 total) — page 1 of 1

Coffees sold by other shops, not just roaster-direct

Updated

Gogogu
Germany|Bonanza Coffee

$20.37 · 250g · $8.15/100g

2 sizes
  • 250g — $20.37 ($8.15/100g)
  • 1000g — $68.84 ($6.88/100g)

Details

Origin
Ethiopia
Process
Natural
Variety
Kurume
Producer
LOCAL SMALLHOLDERS
Gogogu Decaf
Germany|Bonanza Coffee

$21.50 · 250g · $8.60/100g

2 sizes
  • 250g — $21.50 ($8.60/100g)
  • 1000g — $73.39 ($7.34/100g)

Details

Origin
Ethiopia
Process
Natural
Variety
Kurume
Producer
Local Smallholders