BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!
Swiss Water Decaf
Australia|Axil Coffee Roasters

Axil Coffee Roasters

$15.00250gIn Stock

Swiss Water Decaf

Swiss Water Decaf is a specialty coffee from Axil Coffee Roasters.

In stock 30+ days

Buy from Axil Coffee Roasters
Available Sizes▾
  • 250g — $15.00 ($6.00/100g)
  • 500g — $28.00 ($5.60/100g)
  • 750g — $43.00 ($5.73/100g)
  • 1000g — $51.00 ($5.10/100g)
  • 1500g — $79.00 ($5.27/100g)
  • 2000g — $101.00 ($5.05/100g)
  • 3000g — $151.00 ($5.03/100g)
  • 4000g — $201.00 ($5.03/100g)
  • 5000g — $251.00 ($5.02/100g)

Similar coffees across all roasters

Description

Our Swiss Water® Process Decaf is the perfect choice when you're after the specialty coffee experience—minus the caffeine. Smooth, well-balanced, and full of flavour, this premium espresso blend delivers rich notes without compromise. The Swiss Water® Process is a 100% chemical-free method of decaffeinating coffee while preserving its flavour and aroma. Our decaf retains the depth and character you love in every cup, making it the ideal option for any time of day.

About Axil Coffee Roasters

Location
Victoria, Australia
Region
Asia/Pacific
Visit Axil Coffee Roasters →