
Ceremony Coffee Roasters
Fall Annuals 2026
Fall Annuals 2026 is a Burundi + Costa Rica, Washed + Honey, Catuai + Bourbon coffee from Ceremony Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Burundi + Costa Rica
- Process
- Washed + Honey
- Variety
- Catuai + Bourbon
Available Sizes▾
- 340g — $25.00 ($7.35/100g)
- 340g — $150.00 ($44.12/100g)
- 907g — $60.00 ($6.62/100g)
- 2268g — $133.00 ($5.86/100g)

Fall Annuals 2026
Fall Annuals 2026 is a Burundi + Costa Rica, Washed + Honey, Catuai + Bourbon coffee from Ceremony Coffee Roasters.
In stock 30+ days
Details
- Origin
- Burundi + Costa Rica
- Process
- Washed + Honey
- Variety
- Catuai + Bourbon
Available Sizes
- 340g — $25.00 ($7.35/100g)
- 340g — $150.00 ($44.12/100g)
- 907g — $60.00 ($6.62/100g)
- 2268g — $133.00 ($5.86/100g)
Similar coffees across all roasters

SEASONAL BLEND: FALL
Loquat Coffee
$23.00

Phil & Sebastian - Sugar Heist
Costa Rica White Honey Catuai
Speciality Coffee CA
$17.00

Rosso - Favourite Pear - Burundi
Burundi Washed Bourbon
Speciality Coffee CA
$21.00

Costa Rica Black Honey Don Mayo
Leon Cortez Black Honey 100% Catuai
Kuma Coffee
$27.00

Archers - Cafe Rivense - Costa Rica - Black Honey
Costa Rica Black Honey Catuai
Speciality Coffee CA
$28.00
Description
Elevation: 2200MASL Harvest: 2026 Roast: Light-Medium Acidity: Malic Tasting notes: Golden Apple, Brown Sugar, Fig
About Ceremony Coffee Roasters
- Location
- Maryland, United States
- Region
- North America
More from Ceremony Coffee Roasters

Mexico Las Tejedoras
$23.00

Ethiopia Yirgacheffe Chelbesa
$26.00

Ethiopia Laayyoo
$29.50

Ethiopia Othosololo
$32.00

Kenya Murang'a Gondo AB
$26.00

Climate Project
$22.50