
Ceremony Coffee Roasters
Ethiopia Keramo
Ethiopia Keramo is a Sidama, Washed, JARC 74112 coffee from Ceremony Coffee Roasters.
In stock since:
Available Sizes▾
- 340g — $32.00 ($9.41/100g)
- 340g — $192.00 ($56.47/100g)
- 907g — $76.00 ($8.38/100g)
- 2268g — $170.00 ($7.50/100g)

Ethiopia Keramo
Ethiopia Keramo is a Sidama, Washed, JARC 74112 coffee from Ceremony Coffee Roasters.
In stock since:
Available Sizes
- 340g — $32.00 ($9.41/100g)
- 340g — $192.00 ($56.47/100g)
- 907g — $76.00 ($8.38/100g)
- 2268g — $170.00 ($7.50/100g)
Similar coffees to this Sidama Washed JARC 74112

Keramo
Bensa, Ethiopia Washed Landrace
Eight Ounce Coffee
$22.99

Ethiopia Sidamo
Ethiopia Fully Washed Ethiopian Heirloom
Bean & Bean Coffee Roasters
$23.00

Keramo - Ethiopia
Bensa, Sidama Washed – wet fermentation Primarily JARC 74112 & Ethiopian landraces
94 Celcius
$20.08

Tadesse - Ethiopia - Washed Krume 74158
Bombe, Bensa, Sidama Washed Krume 74158
April
$22.22

Tadesse - Ethiopia - Washed Krume 74158
Bombe, Bensa, Sidama Washed Krume 74158
April
$35.62

Mulugeta, 250g
Sidama, Ethiopia Washed 74-158 Kurume
Coffee Collective
$19.24
Description
Elevation: 2300MASL Harvest: 2026 Roast: Light Acidity: Bright Tasting notes: Lemongrass, Black Tea, Turbinado Sugar
About Ceremony Coffee Roasters
- Location
- Maryland, United States
- Region
- North America
More from Ceremony Coffee Roasters

Mexico Las Tejedoras
$23.00

Ethiopia Yirgacheffe Chelbesa
$26.00

Ethiopia Laayyoo
$29.50

Ethiopia Othosololo
$32.00

Kenya Murang'a Gondo AB
$26.00

Fall Annuals 2026
$25.00