BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!
Fall Annuals 2026
USA|Ceremony Coffee Roasters

Ceremony Coffee Roasters

$25.00340gIn Stock

Fall Annuals 2026

Fall Annuals 2026 is a Burundi + Costa Rica, Washed + Honey, Catuai + Bourbon coffee from Ceremony Coffee Roasters.

In stock 30+ days

Buy from Ceremony Coffee Roasters

Details

Origin
Burundi + Costa Rica
Process
Washed + Honey
Variety
Catuai + Bourbon
Available Sizes▾
  • 340g — $25.00 ($7.35/100g)
  • 340g — $150.00 ($44.12/100g)
  • 907g — $60.00 ($6.62/100g)
  • 2268g — $133.00 ($5.86/100g)

Description

Elevation: 2200MASL Harvest: 2026 Roast: Light-Medium Acidity: Malic Tasting notes: Golden Apple, Brown Sugar, Fig

About Ceremony Coffee Roasters

Location
Maryland, United States
Region
North America
Visit Ceremony Coffee Roasters →