BeanHoard
Want to help support this project? Ko-Fi tips are welcome!

Chronic.

Chronic. is a specialty coffee roaster based in Zürich, Switzerland. BeanHoard tracks current coffees, new releases, and sold-out listings from Chronic..

Top origins
Peru, Colombia, Ethiopia
Common processes
Washed, Honey, Washed et Natural
New in last 30 days
0 (0/mo avg)
Newest arrival
2026-06-21

2 coffees in stock (23 total) — page 1 of 1

Coffees sold by other shops, not just roaster-direct

Updated

04PM
Switzerland|Chronic.
In StockBlend

$11.42 · 250g · $4.57/100g

3 sizes
  • 250g — $11.42 ($4.57/100g)
  • 250g — $12.02 ($4.81/100g)
  • 1000g — $40.28 ($4.03/100g)

Details

Origin
Pérou et Ouganda
Process
Washed et Natural
Variety
Bourbon, Catura et Catuai
Producer
Cooperativa Agraria Cafetalera Valle Alto Ltda et Rubanga Cooperative Society Ltd
05AM
Switzerland|Chronic.
In StockBlend

$10.82 · 250g · $4.33/100g

Details

Origin
Ouganda et Pérou
Process
Washed et Natural
Variety
Bourbon, Catura et Catuai
Producer
Cooperativa Agraria Cafetalera Valle Alto Ltda et Rubanga Cooperative Society Ltd